Tirdzniecības nams un labākie veikali pašā Liepājas centrā - tirdzniecības nams Kurzeme

Tirdzniecības nams pašā pilsētas centrā!

Jaunumi

02.07.18

Mākslas kolēģi" meditē par tēmu "Ne-zūdošā Liepāja"

Liepājas mākslinieku biedrība „Mākslas Kolēģi” kā veltījumu Latvijai-100” šogad uzsāka dokumentējošu plenēru „Nezūdošā Liepāja”.

Liepājas pilsētas senā apbūve ir unikāla un cieņas vērta lai viņu iemūžinātu mākslas darbos, tā parādot mākslinieku mīlestību savai pilsētai. Plenērs NE-ZŪDOŠĀ LIEPĀJA tapa un vēl taps apvienojot dažādas mākslinieciskās izteiksmes formas: lekcija par seno Liepāju, zīmēšanas plenērs, sietspiedes grafikas darbnīca un gleznošanas plenērs.
Noklausoties Gunāra Silakaktiņa lekciju par 19.gs. Liepājas pilsētas seno apbūvi, P. M. Berči (1840—1911) projektētām ēkām, kuras pārsvarā celtas no sarkaniem ķieģeļiem vai arī, izmantojot jauktu materiālu – ķieģeļus un baltu apmetumu, mākslinieki Izvēlējās 7 nozīmīgākos objektus, kurus šodien laiks un sociālie apstākļi nav žēlojuši un noveduši līdz stāvoklim, kad rīt tie var sagrūt vai tikti nojaukti. Septiņas dienas mākslinieki zīmēja un nobeigumā atspieda darbus sietspiedes darbnīcā PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā pie pasniedzēja Jura Pasternaka.
Izstādē var aplūkot zīmēšanas plenērā un grafikas darbnīcā tapušos darbus, kurus veidojušas 9 mākslinieces: Irina Tīre, Ilze Eniņa, Brigita Pomerante, Maira Markuševska, Vija Rubene, Ineta Ķergalve, Vika Štrauha, Anželika Vilsone, Liene Eltermane.

Izstāde būs apskatāma no 29. jūnija līdz 20 jūlijam, pirmā stāva foajē.