Tirdzniecības nams un labākie veikali pašā Liepājas centrā - tirdzniecības nams Kurzeme

Tirdzniecības nams pašā pilsētas centrā!

Jaunumi

09.09.19

Izstāde "Māksla un Dzeja"

Septembris Liepājā vienmēr iesākas ar Dzejas dienām. Arī Liepājas mākslinieku biedrība "MĀKSLAS KOLĒĢI" šogad piedalās šajos Dzejas svētkos.  "MĀKSLAS KOLĒĢI" ir izveidojuši gleznu izstādi sadarbībā ar Liepājas dzejniekiem.

Izstādes vadmotīvs ir dzejas un mākslas mijiedarbība. Pēc Liepājas dzejnieku ierosinājuma un mākslinieku apņemšanos radīt mākslas darbus, izstāde tapusi iespaidojoties no autoru dotajiem dzejoļiem.

Dzejoļus dāvināja biedrībai "MĀKSLAS KOLĒĢI" piecu gadu jubilejā Liepājas populārākie dzejnieki – Gundega Rezevska, Sandra Vensko, Ādolfs Gaujietis, Dzintra Zorgevica, Dzintra Šmite, Antra Siliņa, Evija Zāģere, Rasma Jonase, Gunita Lagzdiņa, Gunita Boka, Inga Audere, Normunds Frīdmanis, Aleksandrs Junelains, Daiga Kadeģe, Irma Markopa un Valentīns. Vēl māksliniekiem tapa darbi no dzejas, kuru sarakstījuši– Gunta Šnipke, Jana Egle un Edvīns Tauriņš. Ar lielu aizrautību un ieinteresētību pārlasot, iedziļinoties un izvēloties dzejoļus, mākslinieki gatavoja jaunus darbus vai piemeklēja jau iepriekš tapušus.

Izstādē piedalās 14 mākslinieki - Irina Tīre, Ilze Eniņa, Brigita Pomerante, Liene Eltermane, Ilze Karlsone, Ilze Akselrode, Andris Millers, Jānis Judins, Anželika Vilsone, Pauls Spridzāns, Renārs Šliseris, Laine Kinstlere, Kristīna Gundarina un Ilze Pāvelsone, kuri dzeju ir attēlojuši pēc savām izjūtām, kompozīcijas un krāsām vairākos mākslas darbos.

Izstādi varēs apskatīt līdz 6.oktobrim tirdzniecības nama 3. stāvā.