Tirdzniecības nams un labākie veikali pašā Liepājas centrā - tirdzniecības nams Kurzeme

Tirdzniecības nams pašā pilsētas centrā!

Jaunumi

07.10.19

TN „Kuzeme” aicina apmeklētājus apskatīt Latvijas kultūrvēsturiskās ainas

No 7. oktobra līdz 3. novembrim tirdzniecības nama 3. stāvā  skatāma izstāde „Zudusī Latvija”. Izstādē apskatāmas digitalizētas atklātnes un fotogrāfijas no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, atspoguļojot stāstus par zudušo un pārmaiņas piedzīvojušo Latvijas ainavu.

Laiku gaitā Latvijas valsts piedzīvojusi daudzas pārmaiņas, kas atstājušas nedzēšamas pēdas mūsu kultūrā. Daudzi dabas, vēstures, mākslas un arhitektūras objekti, kas mūsu nācijai bijuši nozīmīgi, līdz mūsdienām nav saglabājušies, tāpēc jo nozīmīgāk ir šīs paliekošās vērtības sargāt. Vairumam no fotogrāfijām šodien varētu piešķirt kultūrvēsturisku nozīmi, jo tās bieži vien ir vienīgās pagātnes kultūrvēsturiskās ainas liecinieces.

Izstādes fotogrāfijas ļauj no jauna ko uzzināt un iepazīt dažādas sakrālas celtnes, pilis, muižas, latviešu mājas, darbu, satiksmi un infrastruktūru, Latvijas dabas objektus, pieminekļus Pirmā pasaules karā un Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem, Dziesmu svētkus un citas nozīmīgas kultūrvēsturiskas vietas, objektus un notikumus.

Izstāde veidota, izmantojot Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas „Letonica” projekta „Zudusī Latvija” saturā iekļautās vēsturiskās fotogrāfijas. Izstādes autores ir projekta „Zudusī Latvija" vadītāja Ginta Zalcmane un māksliniece Ilze Ramane.